KÁRTEVŐK ELLENI VÉDEKEZÉS, KÁRTEVŐIRTÁS

Miből áll társaságunk fő tevékenységi köre?

Kártevőirtást és kártevők elleni védekezést eszközölünk az élelmiszeripar, gyógyszeripar, vendéglátóipar és a szálláshelyek területén az ország bármely pontján! Munkánk elvégzését a jogszabályoknak, a HACCP rendszereknek és egyéb minőségbiztosítási rendszereknek megfelelően valósítjuk meg. Kiváló dokumentációs hátteret biztosítunk ügyfeleink részére!

Kártevőirtás

A kártevők elleni védekezés, kártevőirtás folyamata. Így dolgozunk mi:

1. Az első lépést díjtalanul biztosítjuk és semmilyen elkötelezettséggel nem jár

Megismerjük ügyfelünket és igényeit. Felmérjük a helyszínt és értékeljük. Az előforduló kártevőket azonosítjuk és elemezzük a kiváltó okokat. Felmérjük a kockázatokat.

2. Munkaterv készítése

Munkaterv készítése a jogszabályoknak és a HACCP előírásainak és a különböző önként vállalt minőségbiztosítási rendszereknek (ISO 22000, IFS, AIB, BRC stb.) megfelelően.

3. Ajánlatkészítés

Az ügyfél igényeire szabott egyedi ajánlatot készítünk, amely tartalmazza a kártevők elleni védekezéshez használt szerelvényeket és azok telepítését és a monitoring tevékenységet.

4. Munkavégzés

Az elfogadott kártevő mentesítési tervet megvalósítjuk. Személyre szabott dokumentációs csomagot készítünk.

5. Ellenőrzés

A kártevőirtás hatékonyságát megerősítjük. Végrehajtjuk a monitorozást és fenntartjuk a kártevő mentes állapotot. Jelentést és trendanalízist készítünk ügyfeleink számára.

rágcsálóirtás, patkányirtás, egérirtás
Kártevpirtás, rágcsálóirtás, haccp

Mit kell még tudni kártevők elleni védekezés, kártevőirtás szolgáltatásunkról?

  • Elkészítjük a kockázatértékelést
  • A munkatervet a jogszabályoknak és a HACCP előírásainak megfelelően állítjuk össze
  • Minden egyes ügyfelünk részére személyre szabott dokumentációs csomagot készítünk
  • Mindig a programtervnek megfelelően végezzük el a ránk bízott feladatokat
  • Az általunk elvégzett munkáról mindig jelentést készítünk
  • Ügyfeleink kérésére azonnal kiszállunk, akár 4/12/24 órán belül
  • Ügyfeleink részére teljeskörű szaktanácsadást biztosítunk
  • Akár 30 napos fizetési határidő, bizonyos összeghatár felett
  • Magas színvonalú, profi munkavégzés az ország minden pontján
  • Csapatunkat tapasztalt szakemberek alkotják: 15 fő egészségügyi gázmester 12 fő egészségügyi kártevőirtó.

Tanúsítványaink és felelősségbiztosítás

A tanúsítványaink szerinti munkavégzésünk a garancia arra, hogy minden területen a legmagasabb színvonalú szolgáltatást kapja partnerünk.

Milyen tanúsítványokkal rendelkezik a RONIX Kft.?

  • ISO 9001:2015 Minőségirányítási rendszer
  • ISO 14001:2015 Környezetirányítási rendszer
  • MSZ EN 16636:2015 Európai kártevőirtó szabvány

A rendszereket az SGS Hungary Kft. tanúsítja. Ezek működése és fejlesztése folyamatos, aktualizálása a legfontosabb számunkra, hiszen ez garantálja, hogy magas minőségű kártevő mentesítési szolgáltatást nyújtsunk ügyfeleinknek.

Az európai kártevőirtó szabvány szerint az általunk elvégzett munka a garancia arra, hogy a legmagasabb szintű szolgáltatásban részesülnek ügyfeleink, a kártevők elleni védekezés, kártevőirtás minden területén.

Magas biztosítási összeggel dolgozunk, hiszen szem előtt tartjuk a megrendelő biztonságát. Ez a biztosítás kiterjed a vállalkozás vezetőinek felelősségére, a munkáltatói felelősségre, a szolgáltatás felelősségére és a környezetszennyezés felelősségére. A Ronix Kft. 30 millió Ft-ig terjedő felelősségbiztosítással rendelkezik.

Korszerű védekezés a kártevők ellen

Integrált kártevő mentesítési módszerek

Az integrált kártevő mentesítés (IPM) a kártevőirtás hatékony és környezettudatos megközelítése. A RONIX Kft. szakemberei a kártevők kívánt küszöbszint alatt tartását az IPM program folyamatos fenntartásával tudják biztosítani. Magyarországon elsőként alkalmaztuk kiemelet élelmiszeripari partnereinknél az integrált kártevő mentesítést. A hosszú távú stratégiai együttműködés során a területen tapasztalt átfogó információkat használjuk fel a kártevők elleni védekezésben. Ezeket az információkat a rendelkezésre álló kártevőirtó módszerekkel kombináljuk, melyek azt eredményezik, hogy a legkevesebb irtószer felhasználás mellett is magas hatékonysággal védekezünk a kártevők ellen.

Hogyan működik az IPM program?

Az IPM nem egy kártevőirtási módszer, hanem a kártevőirtó szakemberek értékelésének, döntéseinek, megfigyeléseinek és ellenőrzésének sorozata. Az IPM stratégiai lényege, hogy a korábbi sokszor megelőző jellegű és kiterjedt irtószeres kezelések helyett, a folyamatos ellenőrzéseket helyezi előtrébe. A hatékony ellenőrzés végzéséhez a korábbinál nagyobb szakmai felkészültség, több biológiai és szakismeret szükséges. Az integrált kártevőirtás keretében a fizikai, a kémiai és a biológiai módszerek kombináltan kerülnek felhasználásra.

Az Integrált Kártevő-mentesítés a következő lépéseket tartalmazza:

  • Helyszíni felmérés elvégzése
  • A cél meghatározása
  • A védekezési stratégia meghatározása
  • Megelőző intézkedések végzése
  • Folyamatos ellenőrzés végzése
  • Szükséges beavatkozás végrehajtása
  • Irtószerek alkalmazása
  • Folyamatos dokumentálás és nyilvántartás

 

 Az integrált kártevőirtás bevezetése az első lépéstől a megvalósításig

A RONIX Kft. ügyfelei igényeihez igazodva a fenti irányelveknek megfelelően dolgozza ki partnerei számára az egyedi IPM eljárást.

Az integrált kártevőirtás alapvető eleme az ügyféllel végzett kommunikáció ennek első lépése a helyszíni felmérés szemle vagy bejárás.

Mielőtt bármilyen kártevőirtási intézkedést történne, az IPM először beállít egy cselekvési küszöböt, amelyen a környezeti feltételeket is figyelembe véve jelzi a rovar és rágcsálópopulációt, ez alapján dönthető el, hogy be kell e avatkozni és kártevőirtást kell e végezni.

Az IPM programok arra törekszenek, hogy megfigyeljék a kártevőket és pontosan azonosítsák azokat, hogy megfelelő ellenőrzési döntéseket lehessen hozni az akcióküszöbökkel összekapcsolva. Ez a megfigyelés és azonosítás teszi lehetővé, hogy az irtószer felhasználását minimális szinten tartsuk.

Szakembereink az ellenőrzések során az épületen belül és azon kívül is alapos és teljeskörű átvizsgálást végeznek. Amely során beazonosítjuk a kártevőket, feltérképezzük a potenciális bejutási és megtelepedési pontokat. Javaslatot teszünk a műszaki és higiéniai hiányosságok megszüntetésére.

Miután a megfigyelés, az azonosítás és a cselekvési küszöbérték azt jelzi, hogy beavatkozásra van szükség, az IPM-program értékeli a megfelelő ellenőrzési módszert mind a hatékonyság, mind a kockázat szempontjából.

Először a hatékony, kevésbé kockázatos kártevőirtást választjuk, ideértve a feromonokat, attraktánsokat és a mechanikus csapdákat. Ha a további megfigyelés, az azonosítás és az akcióküszöb azt jelzi, hogy a kevésbé kockázatos ellenőrzések nem működnek, akkor további kártevőirtási módszereket kell alkalmazni, például a rovarirtószer célzott permetezését.

Az integrált Kártevő mentesítés egyik legfontosabb eleme a folyamatos és pontos dokumentálás. Amely minden intézkedésre kiterjed. A dokumentumainkból nyomon követhető az adott terület kártevőhelyzetével kapcsolatos összes információ.

Kártevők elleni védekezés az élelmiszeriparban

Az élelmiszeripar különböző szakterületei, és az ott felhasználásra kerülő anyagféleségek, illetve az objektumok a legkülönfélébb kártevők bejutását és elszaporodási lehetőségét biztosítják.

Jogszabályi áttekintés

 A teljesség igénye nélkül csak két rövid idézetet említünk a két legfontosabb jogszabályból a témában. Részletesebben is utána járna minek kell még felelni egy kártevőirtó vállalatnak vagy éppen, hogy ki helyezhet ki II. kategóriás rágcsálóirtószert? Ajánlom az alábbi linket: https://ronix.hu/jogszabalylista/

A jelenleg hatályos 18/1998. (VI. 3.) NM járványügyi rendelet 4. számú melléklete –

  • az élelmiszerek és italok előállítására, tárolására, szállítására szolgáló helyeken (üzemekben, üzletekben, raktárakban stb.),
  • a vendéglátóipari és közétkeztetési egységekben,
  • a piacokon és a vásárcsarnokokban,

–  a kártevőirtó szakember által készített és működtetett program szerint végzett rendszeres védekezést ír elő: LEGYEK, CSÓTÁNYOK, RÁGCSÁLÓK, MADARAK ellen.

16/2017. (VIII. 7.) EMMI rendelet 17. §

A szolgáltató rágcsálóirtó mérgezett csalétket csak az erre a célra szolgáló zárható szerelvényben helyezhet ki. A kihelyezésre szolgáló szerelvényt feltűnő jelzéssel kell ellátni, és azon az alkalmazott rágcsálóirtó szer megnevezését, hatóanyagát, ha van, az ellenméreg, vagy gyógyszer megnevezését és a szolgáltató nevét, címét, telefonszámát fel kell tüntetni.

Kártevők monitorozása, adatok elemzése, szakvélemény, trendanalízis készítés

A kártevők elleni védekezés során az egyik legfontosabb feladat a monitorozás. Ennek feladata, hogy az ellenőrzés alá vont létesítmény mindenkori kártevő aktivitásáról valós képet adjon.

Amennyiben egy adott területre bekerült kártevők számára az életfeltételek adottak, azaz rendelkezésre áll a táplálék, a tenyészőhely a búvóhely, és megfelelő a mozgástér, úgy rendkívüli mértékben el tudnak szaporodni.

A kártevők elleni védekezés két részből tevődik össze: a megelőzés, amely során olyan körülményeket kell kialakítani, amelyek a kártevők bekerülését, megtelepedését megakadályozzák, illetve az irtás, amelynek célja, a már megtelepedett kártevők elpusztítása. A kártevők megjelenésének objektív detektálására szolgáló tevékenység a monitorozás, ami a rovarok esetében tulajdonképpen csapdázást jelent. Ez feromont, vagy attraktánst tartalmazó ragasztós felületű csapda. Szúnyog esetében CO2-ot kibocsátó szárazjég az attraktáns. A rágcsálók mozgását megfigyelő rendszer mérőkocka, élve befogó, nyaktilós, vagy fojtós eszköz, illetve ragacsos felületű nagyméretű lap lehet.

A monitor állomások helyének pontos kijelölése az egyik legfontosabb feladat. A rosszul kiválasztott és nem megfelelő számú mérőpont hamis képet mutathat, és ezért a védekezés nem lesz eredményes, azaz mindig lesz kártevő okozta probléma.

Bármilyen csapda is kerül felhasználásra, fontos, hogy eszköz kellőképpen csalogassa magához a célkártevőt és megakadályozza annak továbbjutását.

A mérőállomások kihelyezésének szempontjai a következők:

  • az adott létesítményben tipikusan előforduló kártevő fajok ismerete,
  • a célkártevő biológiájának ismerete,
  • az objektum környezetéből lehetségesen bejutó kártevők útvonalának felmérése,
  • a létesítmény műszaki állapotának felmérése és elemzése,
  • mérőpontok helyeinek meghatározása,
  • a helyi adottságok figyelembevétele, a monitorállomások biztonságos kihelyezése szempontjából.

Kártevők elleni védekezés a minőségbiztosításban

A kártevőirtási programnak illeszkednie kell a különböző minőségbiztosítási tanúsítási rendszerekhez (ISO 22000, AIB, IFS, BRC stb.), a HACCP kártevőirtási előírásaihoz, valamint az élelmiszervállalkozásokra vonatkozó Útmutatókban javasolt eljárási módokhoz:

https://elelmiszerlanc.kormany.hu/jo-higieniai-gyakorlat-utmutatok

Sajnálatos módon ilyen kiemelt területeken lehetőséget ad az előírás kiváltására, az évi kétszeri irtószeres kezelés elvégzése.

Az élelmiszeriparban programterv szerint legalább havi ellenőrzés ajánlott, azonban két heti, heti ellenőrzést is szükséges lehet.

Előforduló kártevők

Élelmiszeripari egységekben különösen fontos a helyszíni szemle alapján a kérdéses kártevők fajának megállapítása.

A leggyakrabban előforduló kártevők az édes-, hús-, tej- és sütőipari létesítményekben:

Édesipar

aszalványmoly, dohánybogár, csótányok, gabonazsizsik, gyapjúbogár, házi atka, házi egér, házi légy, kecskedarázs, kenyérbogarak, készletmoly, koprabogár, lisztatka, lisztbogarak, lisztmoly, szalonnabogár, szinantróp legyek, tolvajbogarak, vándorpatkány

Hús- és baromfiipar

gyapjúbogár, házi atka, házi egér, házi légy, kecskedarázs, csótányok, meztelencsigák, szalonnabogár, szinantróp legyek, szűcsbogár, tolvajbogarak, vándorpatkány

Tejipar

csótányok, házi egér, házi légy, közönséges muslica, sajtlégy, vándorpatkány

Sütőipar

aszalványmoly, csótányok, dohánybogár, gyapjúbogár, házi egér, házi légy, kemencehalacska, kenyérbogarak, készletmoly, koprabogár, lisztatka, lisztbogarak, lisztmoly, szalonnabogár, tolvajbogarak, vándorpatkány, zsizsikek

Kártevők elleni védekezés: forduljon hozzánk!

Kártevők elleni védekezés hatékony módszerekkel, kedvező áron – forduljon hozzánk bizalommal!

kártevők elleni védekezésre mindenhol szükség van, hiszen bárhol megjelenhetnek, és hatalmas károkat is okozhatnak. Egy raktár, mezőgazdasági, illetve ipari létesítmény, de akár egy irodaház is “megfertőződhet”, de a megelőzés, illetve a gyors reagálás sokat segíthet a károk minimalizálásában.

Ha szeretné elkerülni a kártevők elszaporodását, válasszon Ön is bennünket! Cégünk három évtizedes tapasztalattal bír a kártevők elleni védekezés különféle területein. Ha megjelennek a kártevők, fontos a gyors reakció, tehát, ha észleli a jeleket, minél hamarabb keressen fel bennünket, és a legkorszerűbb módszerekkel, illetve anyagokkal megoldjuk a problémát, és kártevő-mentesítjük az épületet, méghozzá kedvező áron!

Amennyiben felkeltettük az érdeklődését, és szeretne megbízni bennünket a kártevők elleni védekezés megoldásával, illetve, ha kérdése lenne, vegye fel velünk a kapcsolatot megadott elérhetőségeink egyikén!

Kártevők elleni védekezés

A minőség érdekében – számunkra nincsenek korlátok.

A minőségi munkát a több mint 35 éves szakmai tapasztalat és megfelelő szakembergárda biztosítja.